Jak jsme ušili udržitelné tenisky Sazka Kickz

Zaznamenali jste na jaro 2024 release tenisek Sazka Kickz? Jejich výroba a montáž probíhala, ve spolupráci se značkou NAUT, právě v naší slavičínské výrobě. Pojďte se s námi podívat na výrobní a technologický proces skrytý za těmito unikatními teniskami.

200 unikátních párů

Když nás koncem roku 2023 oslovilo studio NAUT s nabídkou spolupráce na projektu Sazka Kickz, neváhali jsme ani chvilku. S obuvnickým řemeslem a různými projekty máme bohaté zkušenosti, a tak jsme byli sami zvědaví, jaké výzvy nás při výrobě a tvoření technologického postupu potkají.

O kompletní design se postarali ve studiu NAUT. Na nás tak zůstalo zajistit hladkou a efektivní výrobu, jejíž výsledkem je 200 párů jedinečných tenisek.

Udržitelné a originální

Zadání bylo jasné: 200 párů, jablečná kůže, upcyklované losy nadrcené v podešvi, jedinečný design každé boty, stříbrná vrstva, která se dá setřít stejně jako los.

Sazka Kickz vychází z tenisek Viky, které běžně vyrábíme z pravých kůží a prodyšných textílií. Tento oblíbený model mimo zakázkovou výrobu zpracováváme také pro projekt Quantum Footbag.

Testimonial header

Use to this text to elaborate on the main heading

Výroba

Sekání dílců a šití svršků tenisek vyžaduje velkou dávku odbornosti a zručnosti, u neobvyklých a experimentálních materiálů však největší výzvy přichází v posledním ze tří základních kroků - rozumějme operacím ve spodkové dílně.

Právě tady se svršky napínají na kopyta, díky čemuž boty dostanou patřičný tvar. Na takto připravený polotovar se pak lepí a montují podešve. Je to moment, kdy přichází největší technologické výzvy při výběru správných lepidel a dalších ošetřujících prostředků, tlaků při lisování, časů aktivace spojů, teplot a spousty dalších parametrů.

Kromě velkého podílu ruční práce při přípravě svršků byly tentokrát i podešve, s příměsí nadrcených losů, vyráběny ručně. Tento nestandardní postup podtrhává jedinečnost celého produktu.

Rich text

Use this text to share information about your store with your customers.

Describe product, share announcements, or welcome customers to your store.

×